rower

i

Autor: pixabay.com

Łomża: Wypadek pijanej rowerzystki. Karetka pogotowia zabrała ją do szpitala

2020-11-19 13:56

Wszystko działo się dziś przed południem na ul. Wojska Polskiego w Łomży. Rowerzystka na przejściu dla pieszych wjechała w bok osobówki. Policja wprowadziła w tym miejscu ruch wahadłowy, choć i tak przejazd był utrudniony przez trwający remont. Czytaj dalej na ESKA.PL ŁOMŻA

Rowerzystka została potrącona na skrzyżownaiu ul. Wojska Polskiego i ul. Sikorskiego w Łomży. Łomżyńska policja przekazuje, że 66letnia rowerzystka przejeżdżając przez przejście dla pieszych na skrzyżowaniu tych ulic wjechała w bok osobówki, którą kierował 65latek. Badanie alkomatem wskazało "0" u kierowcy samochodu, ale rowerzystka okazała się być pod wpływem alkoholu.

ESKA XD #008

Kobieta została zabrana do szpitala z urazami głowy. ​W miejscu zdarzenia tworzyły się korki, bo policjanci wprowadzili ruch wahadłowy. A i tak kierowcy nie mają łatwo w tej części miasta. Przypomnijmy, że na Wojka Polskiego trwa remont i są utrudnienia w ruchu- w tym niedziałająca sygnalizacja świetlna.

Piotr Milewski, oficer prasowy KMP Łomża:Zgłoszenie zdarzenia o godzinie 9:48. Ze wstępnych ustaleń policjantów będących na miejscu zdarzenia wynika, że 66 letnia rowerzystka, przejeżdżając przez przejście dla pieszych, wjechała w bok pojazdu mitsubishi, którym kierował 65 latek. Rowerzystka okazała się być pod wpływem alkoholu. Kierujący mitsubishi trzeźwy. Kobieta zabrana do szpitala.

Łomżyńska policja apeluje o ostrożność wszystkich użytkowników dróg- kierowców, pieszych, jak i rowerzystów.

Zdasz test na pieszego? Sprawdź, czy nie stwarzasz zagrożenia!

Pytanie 1 z 15
Kiedy pieszy ma obowiązek posiadać odblaski?