Łoker

i

Autor: mszzz

Łomża: W tym roku nie będzie rowerów miejskich! Sprawdź kiedy ruszą na dobre

2021-02-25 11:45

Władze Łomży zdecydowały, że w tym roku nie zostanie uruchomiony system roweru miejskiego, tzw. Łoker. Wszystkiemu winna jest pandemia. Kiedy na dobre będzie można korzystać z miejskiej wypożyczalni rowerów? Szczegóły poniżej.

To już pewne. W tym roku w Łomży tzw. Łokerów nie wypożyczymy. Taką decyzję władze miasta tłumaczą obecną pandemiczną sytuacją w kraju i związanymi z nią obostrzeniami. System roweru miejskiego ma ruszyć w kolejnym sezonie, czyli dopiero w 2022 roku.

Łoker w ramach projektu elektromobilności

W ubiegłym roku Łomża podpisała umowę na dofinansowanie projektu dotyczącego elektromobilności (wartość dotacji to ponad 30 milionów złotych). To właśnie w ramach tego projektu w przyszłym roku uruchomiona zostanie łomżyńska komunikacja rowerowa.

W ramach tego projektu zrealizowaliśmy Centrum Przesiadkowo-Komunikacyjne w Łomży, w jego ramach planujemy także kupić nowe autobusy miejskie i zorganizować nasz "łoker" - przekazał nam Andrzej Garlicki, zastępca prezydenta Łomży.

Dziupla rowerowa na Podlasiu

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!