Miasto Montserrat w Hiszpanii

i

Autor: UM Montserrat Partnerskie miasto Montserrat w Hiszpanii

Łomża w międzynarodowym kulturalnym projekcie "Sounding Dreams of Europe"

2020-12-22 7:23

Uzdolnieni łomżyniacy wystąpią przed hiszpańską publicznością. Łomża bierze udział w międzynarodowym projekcie ERASMUS plus, w ramach którego szesnaścioro młodych, uzdolnionych muzycznie osób z Łomży otrzyma możliwość rozwoju swoich umiejętności. Projekt skierowany jest do osób w wieku od 17 do 30 lat.

To nie tylko promocja miasta, ale też szansa na rozwinięcie artystycznych skrzydeł szesnastu mieszkańców Łomży. Miasto nad Narwią bierze udział w międzynarodowym projekcie Erasmus plus. Nadzorowany przez Departament Kultury i Projektów Europejskich hiszpańskiej Agencji Narodowej projekt skierowany jest do młodych osób w wieku 17-30 lat. Jego celem jest bilateralna wymiana międzynarodowa uzdolnionej młodzieży.  Właśnie trwa rekrutacja.

Dzięki wspólnej wymianie na niwie kultury uczestnicy (36 osób) odbędą serię warsztatów artystyczno-muzycznych, które z jednej strony pozwolą na podniesienie umiejętności muzycznych z drugiej zaś wpłyną na wymianę dziedzictwa kulturowego Polski i Hiszpanii. W ich trakcie młodzież spotka się z przedstawicielami lokalnego środowiska muzycznego, jak również będzie miała okazję zaprezentować się przed hiszpańską i polską publicznością. Nowo nabyte umiejętności stworzą im szansę na odnalezienie w przyszłości swojego miejsca w pracy w szeroko rozumianym sektorze kultury - czytamy na stronie UM w Łomży.

Jeśli jesteście zainteresowani udziałem w międzynarodowej muzycznej wymianie skontaktujcie się z łomżyńskim ratuszem. Więcej znajdziecie TUTAJ.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę z Łomży? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

YouTuberów czy naukowców - kogo lepiej znamy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE