myjnia

i

Autor: pixabay.com

Łomża: Tortury w myjni samochodowej! Związane ręce, groźby obcięcia palców. Trwa śledztwo

2021-02-17 12:09

Rozbój w Łomży. 31-letniemu Marcinowi Piotrowi Z. oraz 23-letniemu Karolowi W., mieszkańcom gminy Łomża postawiono już zarzuty, do których się nie przyznali. Na razie nie trafili do aresztu. Grozi im jednak od trzech lat pozbawienia wolności. Przetrzymując pokrzywdzonego chcieli odzyskać swoje pieniądze. Szczegóły w artykule.

Całe zdarzenie miało miejsce dokładnie tydzień temu. Wtedy w jednej z myjni samochodowych na terenie Łomży był przetrzymywany mężczyzna. Miał związane ręce, nie mógł się wydostać. Zwabili go tam dwaj mężczyźni, mieszkańcy gminy Łomża. Pokrzywdzony był im rzekomo winien 5,5 tys. złotych. Prokuratura Rejonowa w Łomży nadzoruje to śledztwo.  31-letniemu Marcinowi Piotrowi Z. oraz 23-letniemu Karolowi W., przedstawiono min. zarzuty popełnienia przestępstw art. 280§2 kk i art. 189§ 1 kk i art. 191§2kk.

Podejrzani podstępem zwabili pokrzywdzonego do pomieszczeń myjni samochodowej, uniemożliwili opuszczenie budynku poprzez związanie rąk, a następnie w celu zwrotu wierzytelności o wartości 5500 zł grozili pokrzywdzonemu pobiciem, obcięciem palców, uderzali gumową pałką po całym ciele oraz użyli gazu pieprzowego, powodując szereg obrażeń ciała, naruszających prawidłowe funkcje organizmu na okres poniżej siedmiu dni. Podejrzani następnie dokonali zaboru portfela pokrzywdzonego z zawartością pieniędzy w kwocie 200 zł- przekazuje łomżyńska prokuratura.

Mężczyźni na razie nie trafili do tymczasowego aresztu, bo Sąd Rejonowy w Łomży nie uwzględnił wniosku prokuratora. Podejrzani nie przyznali się do popełnienia zarzucanego czynu, złożyli wyjaśnienia, które będą weryfikowane na dalszym etapie śledztwa.Prokuratura nie zgadza się z decyzją Sądu i zostanie ona zaskarżona do Sądu wyższej instancji. Podejrzanym grozi kara od trzech lat pozbawienia wolności.

Gang narkotykowy rozbity. Powyciągali handlarzy z domów o świcie

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!