Szczepienie

i

Autor: fot.pixabay.com 600 złotych za przyjęcie szczepionki. To nowy pomysł polityków. Dziś spotkanie w Sejmie!

Łomża szykuje się do otwarcia punktów szczepień powszechnych. Wiemy, kiedy ruszą!

2021-04-21 12:30

Dwa punkty szczepień masowych, które powstają w Łomży są już praktycznie gotowe. Teraz czekają na ostatnie decyzje i odbiór. Gdzie znajdują się punkty i kiedy będą mogły zostać zaszczepione pierwsze osoby? Szczegóły poniżej!

Punkty szczepień masowych powstają po to, by przyspieszyć Narodowy Program Szczepień i mają uzupełnić istniejącą już siatkę punktów. Dodajmy, że plan rządu zakłada, że już w maju każdy dorosły Polak będzie mógł zarejestrować się na szczepienie.

Pierwsze szczepienia przeciw Covid-19 w Łomży

Na terenie Łomży powstają 2 punkty szczepień powszechnych. Jeden z nich znajduje się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej numer 1, a drugi w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. Jak przekazała nam Jolanta Gryc, z łomżyńskiego szpitala, punkty są w zasadzie gotowe do uruchomienia.

Organizacją obu punktów szczepień masowych w Łomży zajmuje się szpital wojewódzki, przy czym ten, który został zlokalizowany w SP1 został zgłoszony przez władze Łomży, natomiast drugi powstaje przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim w Białymstoku. Oba są już wyposażone i czekają na odbiór.

Kiedy w Łomży ruszą punkty szczepień powszechnych?

Na razie na terenie kraju trwa program pilotażowy - w każdym województwie uruchomiono po jednym punkcie. W Podlaskiem taki punkt działa w Siemiatyczach. Docelowo, takich miejsc ma powstać w Polsce blisko pół tysiąca. Planowo mają ruszyć w przyszłym tygodniu.

Dodajmy, że w łomżyńskich punktach szczepień masowych będzie mogło zostać zaszczepionych około 500 osób dziennie.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!