Łomża. Ruszyły pierwsze szczepienia przeciwko COVID-19. Kto się zaszczepił? [FOTO i VIDEO]

2020-12-27 14:30

Dziś (27.12) w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży szczepionkę przeciw Covid-19 otrzymało pierwsze 20 osób, głównie lekarzy. Do naszej placówki na początek trafiło 150 dawek szczepionki. Kto zaszczepił się jako pierwszy? Czytaj dalej!

W niedzielę 27 grudnia 2020 w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży odbyły się pierwsze szczepienia przeciwko chorobie COVID-19. Szczepionkę otrzymało 20 osób, głównie lekarzy łomżyńskiej placówki. Pierwszymi osobami, które zostały zaszczepione byli Ewa i Leszek Poppe, lekarskie małżeństwo. Ewa Poppe jest ordynatorem Oddziału Okulistyki, a Leszek Poppe jest koordynatorem Oddziału Ginekologicznego Szpitala Wojewódzkiego w Łomży.

Medycy chcą zostać zaszczepieni

Łomżyńska placówka jest szpitalem węzłowym, co oznacza, że będą wykonywane tu szczepienia personelu medycznego i niemedycznego. Prawie 400 osób z łomżyńskiego szpitala wyraziło chęć zaszczepienia się przeciwko COVID-19 w pierwszej kolejności. Jak powiedział nam Jarosław Pokoleńczuk, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, zgłaszają się kolejne osoby, więc będzie ich więcej. Do jutra, czyli do 28 grudnia wysłana będzie kolejna lista z deklaracjami.

Szczepienia to szansa na normalność

Ta szczepionka będzie szansą na powrót do normalności. Wiemy, że Covid-19 to groźna i niebezpieczna choroba, która zdezorganizowała życie na całym świecie. Szczepienie jest w tej chwili jedyną skuteczną formą tego, aby wrócić do normalności. Uważam, że wszyscy powinni podjąć taką decyzję i powinniśmy jak najszybciej zacząć żyć normalnie, zapominając o tej chorobie, tak jak zapomnieliśmy o innych chorobach, które zostały zastopowane szczepionkami - powiedział nam Leszek Poppe, koordynator Oddziału Ginekologicznego Szpitala Wojewódzkiego w Łomży.

Szczepienia rozpoczęły się dziś w wielu miejscach w Polsce, w województwie podlaskim, oprócz w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży, szczepienia ruszyły także w szpitalach Białymstoku i Suwałkach. Do łomżyńskiego szpitala trafiło na początek 150 szczepionek w 30 fiolkach. Kolejne transporty mają pojawić się niebawem.

Dziś ruszyły szczepienia w sektorze ochrony zdrowia, w połowie stycznia szczepionka ma być dostępna dla wszystkich chętnych. Jeśli chodzi o procedurę szczepienia, to wygląda tak samo jak w przypadku innych szczepień. Najpierw pacjent wypełnia ankietę, później jest badany przez lekarza, i jeśli nic nie stoi na przeszkodzie, zostaje zaszczepiony.

Jutro 28 grudnia w szpitalu w Łomży zaszczepionych zostanie kolejnych ponad 40 osób.

Pierwsze szczepienia przeciw Covid-19 w Łomży

Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?

Pytanie 1 z 1
Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!