akcja pieszy w Łomży

i

Autor: KMP Łomża

Łomża: jeden dzień i 70 wykroczeń po akcji pieszy. Mocny apel łomżyńskiej policji

2020-12-02 19:18

Łomżyńska drogówka wzięła pod lupę pieszych w Łomży. Policjanci prowadzili wzmożone działania, głównie w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych. Jednak ich uwadze nie umknęli też kierowcy. Przeczytaj, jakie błędy najczęściej popełniają uczestnicy ruchu drogowego.

Przechodzenie przez jezdnię na czerwonym świetle albo przekraczanie drogi w miejscach niedozwolonych- to główne wykroczenia, które popełniali piesi w Łomży. Łomżyńska drogówka prowadziła wczoraj wzmożone działania na naszych drogach. Policja przyglądała się głównie pieszym, ale miała też oko na kierowców.

Czy Ava Max zainspirowała się polską gwiazdą? | ESKA XD - CD-ROOM #7

Tylko w ciągu jednego dnia łomżyńscy policjanci ujawnili łącznie 70 wykroczeń w obrębie przejść dla pieszych, z czego 9 dotyczyło przechodzenia przez jezdnię w miejscach niedozwolonych. A najczęstsze błędy kierowców? Np.: wyprzedzanie bezpośrednio przed albo na przejściu, bądź też omijanie innego pojazdu, który zatrzymał się żeby przepuścić pieszego.​

Celem tych działań jest poprawa bezpieczeństwa pieszych i zapobieganie zdarzeniom drogowym z ich udziałem. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Łomży podczas pełnionej służby, zwracali szczególną uwagę na niezgodne z prawem zachowania na drodze, zwłaszcza w relacji kierujący - pieszy - rowerzysta.

Łomżyńska policja cały czas apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o niezwykłą czujność. Na Instagramie KMP Łomża możemy przeczytać taki apel:

Naprawdę?! Tak ciężko ?‍♀️?‍♂️przejść 10 metrów do wymalowanej "zebry", albo zejść z ?‍♂️ i przeprowadzić go w bezpiecznym miejscu ?. Tylko wczoraj ?‍♂️?‍♂️ drogówki ujawnili blisko 70 wykroczeń w obrębie przejść dla pieszych ?. W grę wchodzi Wasze bezpieczeństwo!!!

#pieszy #niechronionyuczestnikruchu #świećprzykładem- czytamy na instagramowym profilu @policja_lomza

Dlatego nie pozostaje nam nic innego, jak tylko uważać, uważać i jeszcze raz uważać. Tym bardziej, że łomżyńska policja już teraz zapowiada więcej tego typu akcji. Bądźmy ostrożni i bezpieczni!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE