Zabawa w przedszkolu

i

Autor: fot.pixabay.com

Łomża: Dwa publiczne przedszkola zamknięte z powodu koronawirusa [AUDIO]

2020-11-27 14:52

Koronawirus zamknął Publiczne Przedszkole nr 1 i Publiczne Przedszkole numer 8 w Łomży. Placówki przeszły na nauczanie zdalne. Jak dokładnie wygląda sytuacja w naszych placówkach? Czytaj dalej na Łomża.eska.pl

Z powodu koronawirusa zdecydowano o zawieszeniu zajęć stacjonarnych w dwóch łomżyńskich placówkach oświatowych. W Publicznym Przedszkolu nr 8 w Łomży aż 4, z 7 funkcjonujących tam grup przedszkolnych, przebywają na kwarantannie. 7 osób z personelu przedszkola znalazło się w izolacji. W tym miejscu od wczoraj (26.11) zajęcia odbywają się zdalnie. Do normalnego trybu pracy dzieci i personel przedszkolny mają wrócić 7 grudnia.

Podobnie sytuacja wygląda w Publicznym Przedszkolu nr 1 w Łomży. Również w tym miejscu 4 z 7 grup przedszkolaków przebywają na kwarantannie. Natomiast jeśli chodzi o personel przedszkolny, to w tym przypadku na kwarantannie jest 8 osób, a w izolacji 5 kolejnych. Również "jedynka" będzie pracować zdalnie przez 10 dni.

Posłuchaj, co o sytuacji epidemicznej w łomżyńskich przedszkolach mówi Andrzej Stypułkowski, zastępca prezydenta Łomży

Ogólnie w naszych placówkach przedszkolnych w kwarantannie znajduje się 37 członków personelu i 152 uczniów, natomiast jeśli chodzi o osoby w izolacji, to cyfry kształtują się podobnie, ale jest znacznie mniej przedszkolaków, są to dwie osoby - informuje Andrzej Stypułkowski, zastępca prezydenta Łomży.

Jak wygląda sytuacja w innych łomżyńskich przedszkolach? Reszta działa normalnie - w trybie stacjonarnym, natomiast w kwarantannie i izolacji przebywają pojedyncze osoby.

W szpitalu tymczasowym w Katowicach pracować będą ratownicy górniczy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE