Szczepienia przeciwko COVID-19 w Łomży

i

Autor: mszzz

Lekarze z Łomży szczepią się przeciwko COVID-19. Kiedy szczepienia dla pozostałych?

2020-12-29 15:48

W całej Polsce trwają szczepienia medyków. Tak samo jest w Łomży, gdzie od niedzieli (27.12) do środy (30.12) ma zostać zaszczepionych w sumie 150 osób, głównie lekarzy łomżyńskiego szpitala. Później ruszą szczepienia pracowników podmiotów medycznych zewnętrznych. Kiedy będzie mógł zaszczepić się zwykły "Kowalski"? Czytaj dalej.

W niedzielę 27 grudnia do Szpitala Wojewódzkiego w Łomży dotarły pierwsze szczepionki przeciwko COVID-19 - w sumie 150 dawek szczepionki w 30 fiolkach. Pierwsze 20 zostało podanych tego samego dnia. Do środy 30 grudnia wszystkie szczepionki mają zostać wykorzystane. W tej chwili szczepiony jest personel medyczny, a w sumie na szczepionkę zdecydowało się około 40 procent medyków łomżyńskiego szpitala. To jest niecałe 500 osób z tzw. białego personelu.

Kiedy szczepienia dla pozostałych?

Dodajmy, że w pierwszej kolejności szczepieni są właśnie medycy i pracownicy placówek medycznych, którzy są najbardziej zarażeni na zakażenie koronawirusem. Niebawem zaszczepieni zostaną pracownicy podmiotów medycznych zewnętrznych, czyli pracownicy aptek, domów pomocy społecznej i miejskich ośrodków pomocy społecznej czy pracownicy sanepidu. Z grona tych osób w Łomży, jak na razie, około 400 chce zostać zaszczepionych.

Po zaszczepieniu wszystkich pracowników Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, którzy wyrazili taką chęć rozpocznie się szczepienie pozostałych podmiotów, które się zgłosiły. Te podmioty najprawdopodobniej będą mogły szczepić się od połowy stycznia. W drugim tygodniu stycznia ruszy rejestracja - przekazała nam Jolanta Gryc, Pełnomocnik Dyrektora ds. Systemu Zarządzania Jakością i Akredytacji Szpitala Wojewódzkiego w Łomży.

Jak dodała Jolanta Gryc, kolejne szczepionki mają dotrzeć do łomżyńskiej placówki w poniedziałek 4 stycznia. I ma być ich więcej niż za pierwszym razem, bo 225 szczepionek. Wtedy ruszą następne szczepienia osób, które zdecydowały, że chcą zaszczepić się w pierwszej kolejności. Warto dodać, że chętny personel medyczny nadal może zgłaszać się na szczepienie. Termin ten został wydłużony do 14 stycznia.

Sonda
Czy gorączka zawsze towarzyszy chorobie?

Kiedy szczepienie "zwykłego Kowalskiego"?

Szczepienie powszechne ma ruszyć w pierwszym kwartale 2021. Rejestracja na szczepienia rozpocznie się najprawdopodobniej 15 stycznia. Procedura będzie prosta - każdy będzie mógł zapisać się na szczepienie online, przez infolinię, u lekarza POZ lub poprzez Internetowe Konto Pacjenta. Szczepienie będzie można wykonać w przychodniach POZ, szpitalach i u lekarzy prowadzących samodzielną praktykę.

Pierwsze szczepienia przeciw Covid-19 w Łomży

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Łomży? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl