Miejski Dom Kultury Dom Środowisk Twórczych w Łomży

i

Autor: mszzz

Kultura na wyciągnięcie...komputera. E-FERIE w Miejskim Domu Kultury w Łomży [PROGRAM]

2021-01-05 12:21

Te ferie nie muszą być nudne! Ciekawie zapowiada się oferta przygotowywana na tegoroczne ferie przez Miejski Dom Kultury Dom Środowisk Twórczych w Łomży. Będą tematyczne relacje i warsztaty- oczywiście online. Każdy poszukiwacz i miłośnik kultury znajdzie coś dla siebie. Co dokładnie znalazło się w programie? Szczegóły poniżej.

Wiele instytucji kultury przeniosło w części lub całości swoją działalność do sieci. Pandemia wymusiła to także na Miejskim Domu Kultury w Łomży, który z werwą i nowymi pomysłami dla najmłodszych ruszył na podbój Internetu. Nie inaczej jest z ofertą kulturalną "emdeku" na ferie.

"Emdek" zaprasza na sporo ciekawych zajęć w ramach e-FERII. Robimy swoje rzeczy, ale jesteśmy świadomi, że trudno zmotywować dzieciaki do udziału, które i tak uczą się przed komputerami, dajemy swoje propozycje, ale cały czas czekamy na lepsze czasy - mówi Krzysztof Zemło, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Łomży.

Muzyka, balet, kaligrafia

E-FERIE składają się z dwóch części: relacji i warsztatów. W pierwszej części "Tu e-MDK" znajdziemy uczestników i jurorów festiwalu Big Beat w rozmowach i opowieściach Bernarda Karwowskiego, piosenki wykonane przez Studio eMDeK Magdy Sinoff, a także balet. Druga część będzie warsztatowa. Na chętnych czekają zajęcia z kaligrafii i plastyczne.

Tegoroczne e-FERIE w Miejskim Domu Kultury w Łomży odbędą się w dniach od 11 d 15 stycznia. Codziennie o godzinie 11:00 na fanpage-u FB MDK-DŚT będzie ruszała specjalna relacja "Tu e-MDK". Każdy może wziąć udział. Warsztaty będą ruszać pół godziny później, ale w ich przypadku wymagane są wcześniejsze zapisy.

Kiedyś to było, czyli powrót do przeszłości. Co było wtedy na topie?

Pytanie 1 z 12
Buty o których marzyła każda dziewczyna będąc w szkole jeszcze kilka/kilkanaście lat temu to ...

PROGRAM E-FERII

Tu e-MDK /część 1/

  • „Big Beat”uczestnicy i jurorzy festiwalu w rozmowach i opowieściach Bernarda Karwowskiego. Nie zabraknie oczywiście muzyki. Tegoroczna edycja poświęcona jest Korze Jackowskiej i zespołowi Maanam. W piątek wielki finał – ogłoszenie wyników!
  • „Piosenka na dziś”niezawodne Studio eMDeK Magdy Sinoff ma dla Was muzyczną niespodziankę na każdy dzień. A może też się przyłączycie do śpiewania?
  • „ABC Baletu”trochę ruchu na koniec pierwszej części i… przed częścią drugą, czyli…

e-WARSZTATY /część 2/

Na platformie internetowej Google Meet dla zainteresowanych przygotowaliśmy warsztaty plastyczne. Codziennie, od poniedziałku do piątku, o tej samej porze. Uwaga! Trzeba się zapisać (żeby dostać link) i odpowiednio przygotować przed zajęciami (żeby mieć czym pisać i malować).

  • Sztuka kaligrafii

Wiek uczestników: dzieci od 8 lat, młodzież i dorośli

Data : 11-15.01.2021

Godzina : 11.30

Miejsce : Platforma Google Meet

Czas trwania: 1 godz.

Prowadzenie : Anna Bureś

Zapisy:  pracownia.mdk-dst@o2.pl

Ilość miejsc ograniczona !

  • Strój-wystrój-nastrój

Wiek uczestników : dzieci od 9 lat i młodzież

Data : 11-15.01.2021

Godzina : 11.30

Miejsce : Platforma Google Meet

Czas trwania: 1,5 godz.

Prowadzenie : Edyta Kasperkiewicz

Zapisy: edytkasperkiewicz@gmail.com

Ilość miejsc ograniczona !

O warsztatach:

W ramach tych zajęć zrealizujemy projekty w takich technikach, jak mozaika, sgraffito, fowistyczny nastrój. Projekty wykonamy używając gliny, kolażu i farb.

Program:

Poniedziałek-wystrój - projekt mozaiki

Wtorek - sgraffito -dekoracja domu

Środa- kolorowe nastroje- fowistyczne malowanie

Czwartek- strój- projektujemy tkaniny

Piątek- projekt glinianych płytek mozaiki

Eko ozdoby choinkowe - wystawa w Domu Kultury "Zameczek" w Kielcach

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl