Koronawirus zamknął przedszkole

i

Autor: fot.pixabay.com

Koronawirus zamknął Przedszkole Specjalne w Łomży. Jedno dziecko z COVID-19

2020-09-29 9:53

Do końca tygodnia zamknięte będzie Przedszkole Specjalne nr 3 w Łomży. U jednego z przedszkolaków wykryto koronawirusa. Na kwarantannie przebywa sześcioro pracowników tej placówki oraz dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych. Czytaj dalej na Łomża.eska.pl

Pozyskiwanie leku dla pszczół

Koronawirus w Łomży. Nowe przypadki. Zamknięte kolejne placówki

Rutynowe badanie przed zabiegiem doprowadziło do wykrycia koronawirusa u dziecka uczęszczającego do łomżyńskiego przedszkola. Przedszkolak nie miał objawów choroby, a koronawirus został wykryty przy okazji badań szpitalnych przed planowanym zabiegiem - przekazuje Łukasz Czech z Urzędu Miejskiego w Łomży.

Przedszkole działające przy Zespole Szkół Specjalnych nr 8 w Łomży zostało zamknięte do końca tego tygodnia. To dzięki szybkiej decyzji dyrekcji placówki w porozumieniu z organem prowadzącym oraz Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Łomży.

Łukasz Czech z ratusza podkreśla, że podjęte działania są zgodne z rekomendacjami służb sanitarnych oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej. Na kwarantannę skierowano 6 pracowników placówki oraz Lucynę Antecką, dyrektor ZSS.

Wszystkie osoby, które miały kontakt z zakażonym skierowane zostały na kwarantannę. Czują się one dobrze i nie wykazują objawów choroby. Podjęte działania pozwalają na bieżące i bezpieczne funkcjonowanie szkoły – mówi dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych Lucyna Antecka.

To pierwszy przypadek zamknięcia placówki oświatowej z powodu koronawirusa w Łomży.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE