Szkoła Podstawowa nr 10 w Łomży

i

Autor: mszzz

Koronawirus w Szkole Podstawowej numer 10 w Łomży! Dwie klasy na kwarantannie

2020-10-12 14:38

Koronawirusa wykryto u dwóch uczniów podstawówki. Ich klasy zostały skierowane na kwarantannę, reszta oddziałów uczy się normalnie.To nie jedyny przypadek zakażenia Covid-19 w naszym regionie. Sprawdź szczegóły na Łomża.eska.pl

Covid-19 potwierdzono u dwóch uczniów Szkoły Podstawowej nr 10 w Łomży. To uczniowie klasy II i IV - przekazuje Łukasz Czech z Urzędu Miejskiego w Łomży. Klasy, w których uczą się dzieci zostały skierowane na kwarantannę. Reszta uczniów uczy się normalnie - w trybie stacjonarnym.

Zakażony koronawirusem uciekł ze szpitala w Zgierzu. Mówi o strachu

"Dziesiątka" jest kolejną placówką oświatową w naszym mieście, w której pojawił się koronawirus. Wcześniej, z powodu Sars-CoV-2, zamknięto I LO oraz Przedszkole Specjalne numer 3 w Łomży. Koronawirusa wykryto u jednego z dzieci uczęszczających do przedszkola, natomiast w I LO zakażony był jeden z nauczycieli. Zajęcia w przedszkolu zostały odwołane na kilka dni, natomiast cały pierwszy ogólniak przeszedł na naukę zdalną na ponad tydzień.

Koronawirus pojawił się także w placówkach oświatowych w regionie. Chodzi o Zespół Szkolno-Przedszkolny w Piątnicy. Tam koronawirusa wykryto u dwóch nauczycieli. W związku z tym na naukę zdalną przeszło od dziś (12.10) 15 klas IV-VIII. Na kwarantannę skierowano grupę trzylatków, 4 nauczycieli przedszkolnych oraz 16 nauczycieli starszych klas. Na kwarantannie przebywa też pomocnik nauczyciela. W placówce pozostali tylko uczniowie z klas I-III oraz przedszkolaki z pozostałych grup.

Sonda
Czy rząd powinien wprowadzić obostrzenia na 1 listopada?