Kończą się remonty dróg w Łomży. Sprawdź, którymi można już przejechać [GALERIA]

2020-11-24 13:07

Ulice Wiejska i Partyzantów znajdują się w procedurze odbiorowej, natomiast w remoncie pozostają ulice Dworna czy Woziwodzka. Roboty drogowe trwają także na ulicy Wojska Polskiego, jednej z głównych ulic naszego miasta. Sprawdź szczegóły na Łomża.eska.pl

Mieszkańcy Łomży, a w szczególności łomżyńscy kierowcy, mają już coraz mniej powodów do narzekań. Część, zaplanowanych na ten rok remontów, już się zakończyła, a niektóre ku końcowi zbliżają się już wielkimi krokami. Obecnie w procedurze odbiorowej znajdują się ulice Partyzantów i Wiejska. Natomiast w remoncie są Dworna, Woziwodzka i Wojska Polskiego.

W tym roku w zasadzie całe śródmieście, wszystkie ulice w najstarszej części miasta, będą wyremontowane. Mówię o ulicy Rządowej i Giełczyńskiej, które są już oddane, a także o Woziwodzkiej, której zakończenie zaplanowane jest w tym roku, i gotowym kawałku ulicy Dwornej pomiędzy Sikorskiego a Giełczyńską - mówi Andrzej Garlicki, zastępca prezydenta Łomży.

Miasto, na remonty tych ulic, dostało dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Całkowity koszt tegorocznych remontów to ponad 30 milionów złotych, natomiast dofinansowanie z FDS-u to ponad 23 miliony złotych. To właśnie tak wysoka kwota wsparcia zewnętrznego pozwoliła na tak dużą liczbę remontów w Łomży.

Władze miasta informują, że ze wszystkich tych remontów, przedłużone zostały prace na kawałku Dwornej. Chodzi o odcinek pomiędzy Giełczyńską a Krótką. Ta ulica jest utwardzona i zabezpieczona, więc będzie dostępna dla przejeżdżających i pieszych, ale jej ostateczny kształt, w postaci starej ulicy, czyli w kostce, będzie gotowy do czerwca przyszłego roku - dodaje Andrzej Garlicki.

Roboty drogowe prowadzone są jeszcze na kawałku ulicy Wojska Polskiego w rejonie ulicy Sikorskiego. Remont ulicy obejmuje przebudowę chodników i ciągów pieszych na odcinku między ulicą Sikorskiego a ulicą Polową, a także przebudowę nawierzchni jezdni od skrzyżowania z ulicą Sikorskiego do ulicy Spokojnej.

Jeżeli chodzi o nawierzchnię ulicy, to w tym tygodniu położona zostanie warstwa ścieralna. Zostanie nam oznakowanie poziome. Ulica w pełnym standardzie ma być gotowa w ciągu dwóch tygodni, natomiast ciągi piesze do końca roku - mówi Andrzej Garlicki. 

Do generalnego remontu zostanie jeszcze jeden odcinek ulicy Wojska Polskiego między Kościołem św. Brunona z Kwerfurtu a rondem z ulicą Poznańską. Te prace zostały zaplanowane na przyszły rok. Warto dodać, że ku końcowi zbliżają się także roboty na ulicy Woziwodzkiej. Powinny zakończyć się jeszcze w tym roku.

Odkrycie archeologiczne podczas remontu schodów