Kolorowe ławki wróciły do Łomży. Usiądź między wersami i zaczytaj się na całego!

2020-08-12 11:18

Mają nie tylko cieszyć oko, ale i zachęcać do czytania, szczególnie najmłodszych! Dwie kolorowe ławki stanęły na bulwarach i w Parku Jana Pawła II Papieża Pielgrzyma w Łomży. Sprawdźcie szczegóły!

Kolorowe ławki w kształcie otwartej książki mają promować czytelnictwo, kulturę i sztukę wśród łomżan. Można na nich siadać, ale także pobrać utwory literackie za pomocą kodów QR. Kody znajdują się tabliczkach opisujących daną ławkę. Pobranie utworów jest bezpłatne.

Zaczytane ławki to nie nowość w naszym mieście. W ubiegłym roku było ich 10, ale wówczas były wypożyczone z okazji akcji promującej czytelnictwo we współpracy z Fundacją Zaczytani.org. Rozlokowaniu ich w różnych miejscach w mieście, towarzyszył zbiór używanych papierowych książek, które to następnie trafiły do szpitalnych biblioteczek.

Akcja jednak na tyle spodobała się mieszkańcom, że prezydent Mariusz Chrzanowski podjął decyzję o zakupie dwóch ławeczek, które już na stałe wpiszą się w pejzaż Łomży - informuje Łukasz Czech z kancelarii Prezydenta Łomż. 

Zaczytane ławki są do dyspozycji mieszkańców Łomży i turystów. Znajdują się na łomżyńskich bulwarach i w Parku Jana Pawła II Papieża Pielgrzyma. Od teraz mają na stałe wpisać się w krajobraz naszego miasta.

Czy rozpoznasz zwięrzę po jego fragmencie? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 15
Na początek coś łatwego. Na zdjęciu jest:
zebra
Czytajcie prasę, bądźmy razem!