koronawirus

i

Autor: fot.pixabay.com Obostrzenia od 15 grudnia 2021?! JAKIE? Niedzielski: Możliwe są bardziej dolegliwe restrykcje

Łomża cały czas świeci się na bordowo! Ponad połowa "covidowych" łóżek w szpitalu zajęta

2021-03-04 14:34

W regionie łomżyńskim przybywa zakażonych koronawirusem. To kolejny dzień z ponad setką nowych przypadków. Łomża cały czas jest wysoko w ogólnopolskich statystykach! Sprawdź szczegóły.

Tylko dziś (4.03) Ministerstwo Zdrowia informuje o 115 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Łomży i regionie. 66 przypadków dotyczy Łomży, natomiast 49 powiatu łomżyńskiego. W ciągu ostatniej doby wykonano 235 testów. Zmarły kolejne 2 osoby z COVID-19, które miały inne choroby.

Łomża w statystykach świeci się cały czas na "bordowo" - na 10 tysięcy mieszkańców Łomży przypada 10,51 zakażonych.

Ponad połowa szpitalnych łóżek zajęta

Jolanta Gryc, ze Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, przekazuje, że w tej chwili ponad połowa "covidowych" łóżek jest zajęta. W łomżyńskiej placówce przebywa obecnie 78 pacjentów z koronawirusem, w tym 10 pacjentów wymaga podłączenia do respiratora. Obecnie pozostaje 67 wolnych łóżek.

Rok temu potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce. Jak wpłynął na nasze życie?

Również w kwarantannie na terenie Łomży i powiatu przebywa sporo osób - w sumie 1509, z czego ponad 800 to mieszkańcy naszego miasta. A jak wyglądają wojewódzkie statystyki? Ostatnia doba przyniosła 438 przypadków zakażenia koronawirusem, a wykonano ponad 1500 testów. W ciągu ostatnich 24 godzin zmarło 9 osób zakażonych Sars-CoV-2 z terenu województwa podlaskiego.

Szczepienia w Łomży

Do tej pory w Łomży pierwszą dawką zaszczepiono ponad 7 tysięcy osób - to medycy, seniorzy i pracownicy oświaty. Natomiast drugą dawkę otrzymało do tej pory ponad 2,5 tysiąca osób.

Którym politykiem jesteś? Ten QUIZ odpowie na wiele pytań!

Pytanie 1 z 8
Wybierz kolor:

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl