Konkurs kolęd po kurpiowsku

i

Autor: pixabay.com

Kolęda niejedną ma wersję - teraz czas na kurpiowską. ROK zaprasza do wspólnego śpiewania

2021-01-14 0:15

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży ogłosił konkurs kolędowania po kurpiowsku on- line. Wystarczy wysłać swoje nagranie w formie filmu wideo. Konkurs ma zasięg regionalny: w śpiewającej rywalizacji udział mogą wziąć dzieci, młodzież i dorośli z powiatu łomżyńskiego, kolneńskiego, zambrowskiego, grajewskiego i wysokomazowieckiego.

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży kultywuje śpiewani tradycyjne śpiewanie kolęd stawiając na regionalizm. Ośrodek ogłosił konkurs na śpiewanie kolęd w gwarze kurpiowskiej. Z racji pandemii śpiewająca rywalizacja odbędzie się online - wystarczy nadesłać film z własnym nagraniem.

Konkurs podzielony jest na trzy kategorie:

  • solista śpiewak,
  • grupa kolędnicza,
  • grajkowie (solo lub grupowo).

Wymagania organizatora są niewielkie: wystarczy wypełnić kartę zgłoszeniową, nagrać film (bez montowania i efektów specjalnych), który nie był jeszcze nigdy upubliczniany i wstawić na platformę Youtube. Potem wysyłacie link na adres mailowy organizatora.

Jury będzie oceniać przede wszystkim walory muzyczne nadesłanych nagrań, ale zwróci uwagę na poprawność gwary kurpiowskiej. Na zdecydowany plus będą stroje regionalne i kurpiowska energia. Ważne jest, żeby grajkowie korzystali tylko z tradycyjnych instrumentów takich jak chociażby klarnet czy harmonia guzikowa.

Ocenie podlegać będzie dobór repertuaru, zgodność wykonania z autentyczną gwarą (tereny Kurpi Zielonych), oceniana będzie także intonacja i ogólny wyraz artystyczny, mile widziane nagrania w strojach zbliżonych do autentycznych, jeżeli takowych brak prosimy o nagrania w strojach ogólnie uznawanych za odświętne - czytamy na stronie Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży - Jury przewiduje przyznać 3 nagrody i 3 wyróżnienia w każdej kategorii wykonawców (soliści, grupy kolędnicze, grajkowie) z podziałem na kategorie wiekowe (wykonawcy dorośli i dzieci oceniani oddzielnie).

ROK czeka na Wasze zgłoszenia do 1 lutego. Więcej znajdziecie TUTAJ.

Nagroda dla Alicji Tracz - reprezentantki Polski w Eurowizji Junior 2020

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE