Łoker

i

Autor: mszzz

Kiedy można będzie wypożyczyć rowery miejskie w Łomży?

2022-02-14 13:47

Wszystko wskazuje na to, że w tym roku mieszkańcy Łomży, regionu i turyści będą mogli ponownie korzystać z systemu roweru miejskiego. Władze Łomży planują uruchomić "Łokera" jak zrobi się cieplej. Szczegóły poniżej.

Są spore szanse na to, że w tym roku w Łomży będzie działał system komunikacji rowerowej. W tym celu ogłoszono przetarg, a koperty z ofertami już zostały otwarte. Zgłosiły się trzy podmioty, które chciałby zająć się obsługą "łokera".

Cena mieści się w budżecie

Jedna z firm, która zgłosiła się do przetargu, zaproponowała kwotę mniejszą niż miasto przygotowało na ten cel. W budżecie na "łokera" mamy nieco ponad 2,9 mln złotych, a najkorzystniejsza oferta opiewa na kwotę ponad 2,6 mln złotych.

Wydaje się, że miasto podpisze umowę z tym właśnie wykonawcą, ponieważ dwie pozostałe oferty, to już ponad 3 mln złotych.

Białystok. Złodzieje rowerów zatrzymani, skradzione rowery odzyskane

Rower miejski w Łomży niebawem

Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie i umowa z wykonawcą zostanie podpisana, to rowery miejskie będą mogły ruszyć na ulice miasta już w maju - powiedział nam Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży.

W tym roku w systemie znajdzie się 15 stacji, 100 rowerów tradycyjnych i 30 rowerów elektrycznych.

Sonda
Czy uruchomienie systemu roweru miejskiego w Łomży jest dobrym pomysłem?

Przypomnijmy, że w 2020 roku miasto dostało trzydziestomilionowe dofinansowanie w ramach zrównoważonej mobilności miejskiej. To na nowy dworzec autobusowy w Łomży, zakup autobusów elektrycznych czy właśnie na uruchomienie systemu roweru miejskiego w Łomży.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!