Bocianie gniazdo w Łomżyńskim Parku Krajobrazowym Doliny Narwi

i

Autor: fot. Łomżyński Park Krajobrazowy Doliny Narwi (screen)

Kiedy bociany zajmą gniazdo w parku pod Łomżą? Kamerka z ŁPKDN już działa!

2021-03-16 12:51

Podobnie jak w latach ubiegłych jedno z podłomżyńskich bocianich gniazd można oglądać na żywo bez wychodzenia z domu i o każdej porze! Łomżyński Park Krajobrazowy ruszył już z tegoroczną transmisją online. Kiedy sławne gniazdo zajmą bociany? Szczegóły znajdziesz w artykule.

Wiosna zbliża się do nas wielkimi krokami, już około 2 tygodni temu dała mocno o sobie znać w Łomży i regionie, ale do tej pory przegrywała z zimą, która cały czas nie chce odpuścić. Jednak można już zauważyć, że przyroda powoli i małym kroczkami budzi się do życia po zimie. Zdecydowanie w tym okresie bardziej to jednak słychać, a słychać np. ptaki, które wyczuły nadchodzącą wiosnę.

Do Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi zleciały gęsi i żurawie, a inne ptaki, które zimowały na naszym terenie stały się bardziej aktywne i głośne. Jednak to bocian w naszym kraju jest ostatecznym i zdecydowanym symbolem wiosny. Według Mariusza Sachmacińskiego, dyrektora parku, pierwszych bocianów w naszym regionie możemy wypatrywać już około 27 marca!

Bocian spędza zimę w zasypanej śniegiem wsi Topolany na Podlasiu. Ptaka dokarmia pan Jan

Gratka dla miłośników ptaków

Z ciekawą inicjatywą dla przyrodniczych zapaleńców wychodzi ŁPKDN, który po raz kolejny transmituje na żywo to, co dzieje się w jednym z bocianich gniazd w miejscowości Rakowo-Czachy. Internauci mogą na żywo i o każdej porze dnia czy nocy podglądać bociany.

Najpierw zobaczymy samca, który przygotowuje gniazdo dla siebie i swojej bocianiej partnerki, później można obserwować jak dochodzi do zbliżeń, a to co szczególnie cieszy i interesuje fanów ptaków będzie można podglądać mniej więcej w maju, kiedy to wykluwają się małe bociany. W tej chwili gniazdo jest jeszcze puste, na bociany poczekamy jeszcze chwilę, ale za to można podziwiać rozległe rozlewiska w Dolnie.

Tu możecie podglądać BOCIANIE GNIAZDO

Światowy Dzień Ptaków. Co to za ptak? Sprawdź, czy byłbyś dobrym ornitologiem [QUIZ]

Pytanie 1 z 14
Co to za ptak? Rozpoznaj po zdjęciu
Światowy Dzień Ptaków. Co to za ptak? Sprawdź, czy byłbyś dobrym ornitologiem [QUIZ]

Koszt transmisji to około 20 tysięcy złotych rocznie.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!