Gwyneth Paltrow zapłaciła za tablicę w Nowogrodzie pod Łomżą

i

Autor: fot.pixabay.com/Gwyneth Paltrow zapłaciła za tablicę w Nowogrodzie pod Łomżą

Gwyneth Paltrow zapłaciła za tablicę w Nowogrodzie pod Łomżą

2022-04-22 12:24

Amerykańska aktorka ufundowała tablicę dotyczącą swoich przodków z Nowogrodu. Tablica zostanie odsłonięta za kilka dni. Szczegóły w artykule.

Amerykańska aktorka, Gwyneth Paltrow, ufundowała tablicę upamiętniającą swoich przodków z Nowogrodu pod Łomżą. To tablica opisująca historię żydowskiej społeczności.

Morderca poćwiartował ciało 23-letniej Pauliny. Grób Pauliny P. na cmentarzu parafialnym w Nowogrodzie

Jej prapradziadek Simon Paltrovich wyemigrował do USA z Polski. Jego polskie nazwisko brzmiało Pelterowicz. Jego brat, Hersz Pelterowicz, był rabinem w Nowogrodzie i zginął podczas wojny - podaje Onet.pl

Jak podaje Onet.pl, Gwyneth Paltrow dowiedziała się o swoich korzeniach podczas programu w telewizji BBC "Who Do You Think You Are".

Gwyneth Paltrow zapłaciła za tablicę w Nowogrodzie pod Łomżą

i

Autor: fot. Twitter

Tablica, na której znajdzie się opis historii żydowskiej społeczności, dotyczy czasów od XV w. do Holokaustu. Tablica zostanie odsłonięta 26 kwietnia o godzinie 12:00 w Nowogrodzie pod Łomżą.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl