Ekobus w Łomży

i

Autor: mżet

EKOautobus po raz kolejny wyjechał na ulice Łomży. MPK testuje elektryczny pojazd

2021-01-12 23:05

Na ulicach Łomży pojawił się mały, biały busik - to kolejny elektryczny autobus testowany przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Łomży. Tym razem to ponad 8 metrowy pojazd, który na swój pokład zmieści 66 pasażerów. Na przejażdżkę EKObusem macie czas do końca tygodnia (17.01)

Łomżyniacy po raz kolejny mogą poczuć się bardziej eko i przy okazji zapoznać się z nowymi technologiami. Na ulice miasta już na początku tego tygodnia wyjechał elektryczny autobus. Pomieści się w nim ponad 60 osób, a sam pojazd liczy niecałe 9 metrów długości. Póki co jeździ trasą na linii nr 10, ale niewykluczone, że gdyby trafił do taboru MPK pojawiłby się się na węższych, bocznych, osiedlowych uliczkach.

Pojazd posiada wiele nowatorskich rozwiązań. Wszystkie baterie zamiast na dachu zostały umieszczone pod podwoziem, co nie przeszkodziło w uzyskaniu całkowicie niskiej podłogi. Pozwoliło to również na ograniczenie wysokości nadwozia do niespełna 3,2 m. i obniżenie środka ciężkości pojazdu, wpływając pozytywnie na zachowanie autobusu w czasie pokonywania zakrętów - czytamy na stronie Ratusza.

Autobus można podziwiać, albo przetestować do końca tygodnia (17.01). Jeśli chcecie dowiedzieć się kiedy możecie wsiąść do ekobusa ze swojego przystanku skontaktujcie się z bazą MPK.

Jeszcze w tym roku Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Łomży planuje zakup dwóch elektrycznych, ale tym razem dużych autobusów.

Najbardziej niezawodne auta | ESKA XD - Prosto z salonu #11

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!