Linarium i Dżungla w SP4 w Łomży

i

Autor: mszzz

Dżungla w szkole? Już niedługo dzieciaki wyszaleją się na nowym placu zabaw!

2020-12-24 10:52

Łomżyńska czwórka ożyje - podstawówka wybuduje dwa spore place zabaw: linarium dla starszych dziec i dżunglę z której będą mogły bezpiecznie korzystać maluszki. To w ramach Budżetu Obywatelskiego Łomży 2021, do którego Szkoła Podstawowa nr 4 zgłosiła dwa zadania. Na „Linarium” oddano rekordową liczbę głosów- 4013! Natomiast na plac zabaw dla dzieci zagłosowało aż 2183 osób.

Już w przyszłym roku przy SP4 w Łomży pojawią się dwa nowe obiekty rekreacyjne: linarium i dżungla. To w ramach nowej edycji Budżetu Obywatelskiego, która w tym roku zmieniła swoją formę. Dzięki temu małe, osiedlowe zadania, takie jak te, które zostaną zrealizowane przy czwórce, miały szansę zebrać dostateczną liczbę głosów.  W edycji 2021 zadania było  można zgłaszać uwzględniając kategorie: ogólnomiejską, strefową i osiedlową oraz Młodzieżowy Budżet Obywatelski.​ Dżungla zebrała ponad 2 tysiące głosów w kategorii strefowej, a linarium ponad 4 tysiące w Młodzieżowym Budżecie Obywatelskim Łomży.

Uważam, że to jest bardzo dobry pomysł, który da wymierne efekty w przyszłości. Liczymy na to, że realizacja tego typu zadań wpłynie na integrację łomżyńskiego społeczeństwa. Bo o to chodzi w Budżecie Obywatelskim- zauważył  zaangażowany w oba projekty Robert Grzymała.

W zbieranie głosów ochoczo zaangażował się też łomżyński radny- Artur Nadolny.

Pan Dyrektor oprowadzając mnie po szkole pokazywał swoje dotychczasowe rekreacyjne obiekty, które są w stanie agonalnym. Pomyśleliśmy, że dlaczego by nie skorzystać z Budżetu Obywatelskiego i w krajobraz szkoły wprowadzić dodatkowe nowoczesne obiekty. Pan Dyrektor, Marcin Piotrowski, przyjął to z aprobatą.... i udało się - mówił Artur Nadolny.

Ogółem Rada Budżetu Obywatelskiego zatwierdziła wyniki i zdecydowała, że łącznie zrealizowanych zostanie 18 zadań z 32 poddanych głosowaniu.

"Edukacyjny ekotaras" w Olsztynie. Wirtualny spacer i wizualizacja

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w Łomży? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl