Szkoła Podstawowa nr 4 w Łomży

i

Autor: mszzz

Dzieciaki z SP4 w Łomży mogą wygrać 1000 książek. Potrzebne są wasze głosy! [AUDIO]

2020-11-17 10:40

Szkoła Podstawowa nr 4 w Łomży bierze udział w ogólnopolskim konkursie "1000 powodów, by czytać". Do łomżyńskiej placówki może trafić około 1000 książek o wartości 25 tysięcy złotych! Żeby tak się stało, potrzebne są głosy. Sprawdź szczegóły na Łomża.eska.pl

Łomżyńska "czwórka" jako jedyna w mieście bierze udział w ogólnopolskim konkursie "1000 powodów, by czytać", który organizuje Empik. Chodzi o to, by zjednoczyć społeczność szkolną (i nie tylko) i wygrać nagrody. Zasady konkursu są proste - należy ściągnąć specjalną aplikację na telefon i codziennie głosować na szkołę. 10 placówek z całej Polski, z największą liczbą głosów, dostanie około 1000 książek do szkolnej biblioteki.

Wygrane podstawówki będą mogły same wybrać najciekawsze pozycje z listy przygotowanej przez organizatora. Będzie to około 1000 książek o wartości do 25 tysięcy złotych. Szkoła Podstawowa nr 4 w Łomży najbardziej liczy na książki dla najmłodszych dzieci.

Posłuchaj, co o konkursie mówi Dorota Kaja, bibliotekarka ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Łomży

Możemy głosować raz dziennie, ale byłoby nam miło, że raz dziennie, ale codziennie, aż do 2 grudnia. Najbardziej ucieszyłyby nas nowe książki dla najmłodszych dzieci z klas 1-3. Wychodzimy z założenia, że najlepiej jest wychować czytelnika już od małego - mówi Dorota Kaja, bibliotekarz ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Łomży.

Aby zakwalifikować się do konkursu, uczniowie musieli przygotować specjalny projekt - plakat, promujący czytelnictwo i dbałość o środowisko. Konkurs ruszył na początku listopada i potrwa do 2 grudnia. Łomżyńska podstawówka cały czas ma szansę na znalezienie się w pierwszej dziesiątce, ale potrzebuje głosów!

"Mała Książka - wielki człowiek" ogólnopolska akcja promująca czytelnictwo w radomskiej bibliotece