Mróz

i

Autor: fot.pixabay.com

Do Łomży nadciąga solidny mróz! Wiemy, ile wskażą termometry w naszym regionie

2021-01-13 15:19

Szczególnie łaskawa jest dla nas tegoroczna zima. Do tej pory mieliśmy wiele dni, z co prawda niską, ale dodatnią, temperaturą. Były i są też mroźne dni, ale z niewielkim minusem. W najbliższym czasie sytuacja ma się diametralnie zmienić. Termometry w Łomży mogą wskazać nawet -20 stopni! Kiedy możemy spodziewać się takiego spadku temperatury? Sprawdź poniżej!

W ostatnich latach zimy w Łomży przyzwyczaiły nas do niezbyt ekstremalnych warunków - obywało się bez wielkich opadów śniegu i skrajnie niskich temperatur, a święta Bożego Narodzenia z klimatycznymi śniegowymi zaspami i ludźmi, dzielnie walczącymi z "uciążliwościami" zimy na ulicach, pozostają na razie wspomnieniem sprzed lat.

Ostatnio coś "drgnęło" w Łomży i regionie. Kolejne dni stycznia przyniosły intensywne opady śniegu, które najprawdopodobniej zostaną z nami na dłużej. Obecne prognozy pogody wskazują, że nad nasze miasto nadciąga też solidny mróz. Będzie nas porządnie mroził przez kilka dni.

Temperatura do -20 stopni

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym mrozem pierwszego stopnia. Ostrzeżenie będzie obowiązywało na terenie całego województwa podlaskiego od czwartku 14 stycznia do niedzieli 17 stycznia. W tym czasie prognozowane są temperatury do minus 20 stopni Celsjusza.

Kiedyś to było, czyli powrót do przeszłości. Co było wtedy na topie?

Pytanie 1 z 12
Buty o których marzyła każda dziewczyna będąc w szkole jeszcze kilka/kilkanaście lat temu to ...

Pogoda w Łomży

Spadek temperatury odczujemy w Łomży już w czwartek w dzień. Tego dnia termometry wskażą -6 stopni Celsjusza, w nocy natomiast temperatura spadnie do 11 kreski poniżej zera. Piątek i weekend to już dni z podobną temperaturą w ciągu dnia. Piątek: w dzień od -12 do -10, w nocy -15. Sobota: w dzień od -13 do -9, w nocy od -16 do -19. Niedziela: w dzień od -16 do -10, w nocy -13.

Jak na razie, poniedziałek 18 stycznia również zapowiada się mroźne, następne dni mają przynieść już wyższe temperatury, ale nadal na małym minusie.

Jak przetrwać zimę w narodowej kwarantannie?

Jak przetrwać mróz?

Co prawda zima z niskimi temperaturami to nie jest nic zaskakującego, ale zapowiada się kilka dni z bardzo dużym mrozem, więc warto się odpowiednio przygotować. Warto pomyśleć o ubiorze na tzw. cebulkę, czyli po prostu podczas mrozu należy ubierać się warstwowo. Rano przed wyjściem na mróz warto zjeść ciepłe śniadanie i wypić coś rozgrzewającego, np. herbatę z imbirem. W okresie niskich temperatur ważny jest także sen i odpoczynek.

Nie bądźmy obojętni

W tym krótkim, a intensywnym pod względem niskiej temperatury, czasie zadbajmy nie tylko o siebie i najbliższych. Jeśli znacie miejsca, w których mogą przebywać osoby narażone na wychłodzenie organizmu, np. osoby starsze czy bezdomne, koniecznie poinformujcie o tym policję!

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!