pieniądze

i

Autor: pixabay.com

Czynsze w Łomży pójdą w górę! Kto będzie musiał trzymać się za kieszeń? Sprawdź!

2021-01-05 14:35

Nowe stawki wejdą w życie już od lutego 2021 roku. Opłata za metr kwadratowy wzrośnie z 1,60 zł do 1,90 zł w skali miesiąca. Ostatnia taka podwyżka była w 2009 roku. Sprawdź, których mieszkań w Łomży to dotyczy!

Jak bardzo wszystko zdrożeje Nowy podatek w 2021 l POLAND GO!

Zapowiadane już jakiś czas temu podwyżki, to wzrost obowiązujących cen o 30 groszy. To oznacza, że miesięczna opłata za metr kwadratowy zwiększy się z 1,60 zł do 1,90 zł. Podwyżki czynszów ​szykują się w lokalach zarządzanych przez miasto Łomża, a więc tych zarządzanych przez Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży.

Potrzeba podwyżki czynszu wynika głównie ze wzrostu kosztów eksploatacji, napraw i remontów budynków, utrzymania czystości i porządku oraz właściwego stanu technicznego budynków i lokali na poziomie zapewniającym bezpieczeństwo- przekazuje Bernadeta Krynicka, dyrektor Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej ZB w Łomży.

Władze MPGKiM-u przekazują też, że wzrost czynszów pozwoli również na remonty zasobów mieszkaniowych, by podnieść standard lokali. Nowe stawki zaczną obowiązywać z początkiem lutego br.

Jak przekazuje Urząd Miejski w Łomży, biorąc pod uwagę inne miasta w regionie, Łomża nie wypada źle, a wręcz przeciwnie. Dla porównania chociażby w pobliskiej Ostrołęce opłata wynosi 2,86 zł/m2, w Zambrowie 2,78 m2, w Grajewie 3,32 m2, a w stolicy województwa podlaskiego- Białymstoku mieszkańcy płacą 4,80 zł.

ESKA XD #013

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl