kobieta seniorka

i

Autor: pixabay.com

Chciał okraść babcię w Dzień Babci. Próba zuchwałego oszustwa w Łomży

2021-01-21 13:52

Telefoniczni oszuści mają to do siebie, że próbują do skutku- przekazuje łomżyńska policja. Dziś mieliśmy w Łomży jedną próbę wyłudzenia pieniędzy na tzw. policjanta. Jednak telefony mogą jeszcze dzwonić, więc rozmawiajmy i ostrzegajmy naszych dziadków, rodziców o możliwym zagrożeniu.

Jedną próbę oszustwa na tzw. policjanta odnotowała dziś (21.01) łomżyńska policja. Oszust próbował wmówić starszej mieszkance Łomży, że grupa przestępcza przejęła jej dane i pieniądze na jej koncie bankowym są zagrożone. Seniorka jednak zorientowała się, że rozmawia z oszustem i zakończyła połączenie.

Metodą "na wnuczka" wyłudził ponad 150 tys. złotych!

Policja jednak ostrzega, że oszuści są bezwzględni i zazwyczaj próbują do skutku. Jakie są ich najczęstsze schematy wyłudzeń?

Mówią, że są wnuczkiem i pilnie potrzebują pieniędzy na okazyjny zakup, inwestycję życia lub w związku z wypadkiem drogowym. Czasem mówią, że są policjantami i przekonują Cię, że Twoje pieniądze są zagrożone, i że trzeba je przelać na inne konto, aby były bezpieczne.

Ofiarami przestępców, którzy działają metodą „na wnuczka”, „policjanta” są najczęściej osoby starsze. Sprawcy bezwzględnie wykorzystują dobroć osób starszych i próbują wyłudzić pieniądze. Często ich łupem padają oszczędności całego życia.

Zasada nr 1: Rozłączamy się i potwierdzamy okoliczności podane nam przez telefon. Zaufanie do innych- owszem, ale ograniczone! Nie dajmy się oszukać- przekazuje Adrian Karolczuk, naczelnik Wydziału Prewencji KMP Łomża

Pamiętajcie, żeby o każdym podejrzanym telefonie powiadomić policję!

Zdasz test na pieszego? Sprawdź, czy nie stwarzasz zagrożenia!

Pytanie 1 z 15
Kiedy pieszy ma obowiązek posiadać odblaski?

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!