Budżet Obywatelski Łomży 2023. Można już zgłaszać pomysły!

i

Autor: mszzz/Budżet Obywatelski Łomży 2023. Można już zgłaszać pomysły!

Budżet Obywatelski Łomży 2023. Można już zgłaszać pomysły!

2022-05-09 12:16

Dziś (9.05) oficjalnie ruszyła kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego Łomży. To znaczy, że każdy, kto ma pomysły na zmiany czy pojawienie się czegoś nowego w przestrzeni miejskiej, może postarać się o ich realizację. Propozycje zadań można zgłaszać w kilku kategoriach. Szczegóły poniżej.

W tym roku Budżet Obywatelski Łomży obchodzi okrągłe - dziesiąte urodziny, dlatego ta jubileuszowa edycja jest "wyjątkowa". Miasto na tę edycję przeznaczy rekordową sumę pieniędzy - 2,5 miliona złotych. Nowością jest też "zielony" budżet.

Zadania zatem można będzie zgłaszać w kategoriach:

  • ogólnomiejskiej;
  • strefowej;
  • osiedlowej;
  • Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego.
Festiwał Baniek Mydlanych w Lesznie

Nowość - Zielony budżet

Zielony Budżet to pomysły na utworzenie i zagospodarowanie miejskich terenów zielonych. Na realizację tych pomysłów wydzielono część budżetu z kategorii strefowej. Wartość zadania nie może przekroczyć 50 tys. zł w każdej ze stref: Centrum, Łomżyca, Południe.

W poniższym artykule znajdują się szczegóły i zasady obowiązujące w BO Łomży 2023.

Do tej pory w ramach Budżetu Obywatelskiego zrealizowano w sumie 83 zadania, 12 jest w realizacji, a 18 w przygotowaniu. Na wszystkie pomysły mieszkańców Łomży od 2014 roku wydano ponad 14 milionów złotych.

Przykładem są minibulwary nad Łomżyczką, które zostały zrealizowane etapowo w ramach BO. W planach na trwającą jest kolejny etap - wymiana kładki (https://www.eska.pl/lomza/to-wandale-zniszczyli-kladke-nad-lomzyczka-foto-aa-UFrL-7hj2-yUqU.html)

Propozycje zadań będą przyjmowane w ratuszu do 30 maja, głosowanie ruszy we wrześniu, a wyniki poznamy 25 października.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl