Wzór karty bibliotecznej

i

Autor: Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży

Biblioteka zmienia się dla czytelników - łomżyńska filia wprowadza nowy system

2021-01-07 20:29

Nowy rok przyniósł zmiany także Miejskiej Bibliotece w Łomży. Łomżyńska książnica wdraża nowoczesny system, który z pewnością usprawni pracę miejskiej biblioteki.W grudniu ubiegłego roku został zakupiony nowy system biblioteczny SowaSQL i łomżyńska biblioteka obecnie jest na etapie jego wdrażania. Co zmieni się dla czytelników?

Łomżyńska książnica idzie z duchem czasu i coraz bardziej otwiera się  na potrzeby młodych czytelników. W dobie wszechobecnej technologii także miejscowa biblioteka postanowiła skorzystać z jej zdobyczy i wprowadzić nowoczesny system czytelniczy. W praktyce oznacza to "komunikację na odległość": czytelnicy bez potrzeby kontaktu z bibliotekarzem będą mogli wyszukać online interesującą ich pozycję, zarezerwować książkę, dowiedzieć się, kiedy będzie dostępna, albo przedłużyć termin wypożyczenia. 

Czytelnicy będą mogli korzystać ze wszystkich formularzy: logowania i generowania nowego hasła użytkownika, samodzielnego rejestrowania użytkownika w bibliotece, składania propozycji zakupu czy zamówień międzybibliotecznych. Wykonane w technologii HTML5 formularze są odpowiednio duże i czytelnie opisane. Korzystanie na smartfonach i tabletach z usług dostępnych w katalogu stanie się tym samym wygodniejsze i bezpieczniejsze. Każdy czytelnik otrzyma elektroniczną kartę czytelnika, którą będzie mógł posługiwać się we wszystkich placówkach MBP w Łomży bez konieczności rejestracji w każdej z agend - czytamy na stronie biblioteki.

Najpierw system zostanie wdrożony w filii głównej: tutaj z systemu, elektronicznej karty i konta czytelnika będzie można korzystać już od 11 stycznia. 1 lutego system ma zacząć działać we wszystkich agendach.

Póki co czytelnicy muszą liczyć się z drobnymi utrudnieniami. System jest wprowadzany w godzinach pracy biblioteki, co w praktyce oznacza zamknięcie biblioteki do 8 stycznia włącznie.

"Edukacyjny ekotaras" w Olsztynie. Wirtualny spacer i wizualizacja

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE