Kontrola pieców w Łomży

i

Autor: pixabay.com

Będzie inwentaryzacja "kopciuchów". Rusza kontrola systemów grzewczych w Łomży

2020-09-15 22:59

Już niebawem do drzwi mieszkańców Łomży zapukają ankieterzy. Nad Narwią rusza realizacja programu "„Szczegółowa inwentaryzacja źródeł ogrzewania na terenie miasta Łomża wraz z opracowaniem bazy danych w narzędziu informatycznym”. W ramach jego realizacji od września br. do kwietnia 2021 w Łomży będzie przeprowadzana inwentaryzacja pieców w domach jednorodzinnych i wielorodzinnych posiadających indywidualne źródła ciepła.

To kolejne działanie Łomży na rzecz poprawy jakości powietrza -  tym razem ankieterzy policzą "kopciuchy", które, jak wiadomo, są głównym źródłem smogu. To w ramach projektu „Szczegółowa inwentaryzacja źródeł ogrzewania na terenie miasta Łomża wraz z opracowaniem bazy danych w narzędziu informatycznym”. Kontroli zostaną poddane wszystkie instalacje grzewcze na terenie miasta Łomża, z wyjątkiem adresów dogrzewanych przez łomżyński MPEC. 

Dane z zabudowy jednorodzinnej będą zbierane przez ankieterów. Godziny pracy ankieterów od poniedziałku do soboty w godzinach 9:00-19:00 oraz w niedzielę w godzinach 10:00-16:00. Ankieterzy nie zbierają żadnych danych osobowych w postaci personaliów, danych teleadresowych czy podpisów. Dodatkowo każdy z ankieterów będzie posiadał Identyfikator z indywidualnym numer ID oraz list upoważniający podpisany przez Prezydenta Miasta - czytamy w oficjalnym komunikacie Urzędu Miejskiego.

Ankietę można również wypełnić drogą internetową. Wystarczy wejść TUTAJ. Inwentaryzacja źródeł ciepła w Łomży potrwa do kwietnia 2021.

Zamontuj domek dla jerzyków