Kontrola pieców w Łomży

i

Autor: pixabay.com

Będzie inwentaryzacja "kopciuchów". Rusza kontrola systemów grzewczych w Łomży

2020-09-15 22:59

Już niebawem do drzwi mieszkańców Łomży zapukają ankieterzy. Nad Narwią rusza realizacja programu "„Szczegółowa inwentaryzacja źródeł ogrzewania na terenie miasta Łomża wraz z opracowaniem bazy danych w narzędziu informatycznym”. W ramach jego realizacji od września br. do kwietnia 2021 w Łomży będzie przeprowadzana inwentaryzacja pieców w domach jednorodzinnych i wielorodzinnych posiadających indywidualne źródła ciepła.

To kolejne działanie Łomży na rzecz poprawy jakości powietrza -  tym razem ankieterzy policzą "kopciuchy", które, jak wiadomo, są głównym źródłem smogu. To w ramach projektu „Szczegółowa inwentaryzacja źródeł ogrzewania na terenie miasta Łomża wraz z opracowaniem bazy danych w narzędziu informatycznym”. Kontroli zostaną poddane wszystkie instalacje grzewcze na terenie miasta Łomża, z wyjątkiem adresów dogrzewanych przez łomżyński MPEC. 

Dane z zabudowy jednorodzinnej będą zbierane przez ankieterów. Godziny pracy ankieterów od poniedziałku do soboty w godzinach 9:00-19:00 oraz w niedzielę w godzinach 10:00-16:00. Ankieterzy nie zbierają żadnych danych osobowych w postaci personaliów, danych teleadresowych czy podpisów. Dodatkowo każdy z ankieterów będzie posiadał Identyfikator z indywidualnym numer ID oraz list upoważniający podpisany przez Prezydenta Miasta - czytamy w oficjalnym komunikacie Urzędu Miejskiego.

Ankietę można również wypełnić drogą internetową. Wystarczy wejść TUTAJ. Inwentaryzacja źródeł ciepła w Łomży potrwa do kwietnia 2021.

Zamontuj domek dla jerzyków
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE